Jak nabyć samochód w czasach pandemii COVID-19?

Rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa to poważne niebezpieczeństwo dla ludzkiego zdrowia, ale także dla światowej gospodarki. W takich okresach niepewności podejmowanie ekonomicznych decyzji jest wyjątkowo trudne. Jaki rodzaj finansowania pojazdu jest w obecnej sytuacji bezpieczny i dobry dla portfela?

Oddziaływanie epidemii koronawirusa na gospodarkę

Jak nabyć samochód w czasach pandemii COVID-19? - Inwestycjedlaciebie.plKwarantanna bez wątpienia pomniejsza potencjał gospodarki do wzrostu, mimo to analitycy nie zgadzają się co do prawdopodobnych następstw tej sytuacji. Polsce i innym państwom europejskim może grozić spowolnienie gospodarcze lub recesja (spowolnienie trwające dwa miesiące). Wielowymiarowy kryzys ekonomiczny wcale nie musi nadejść, jeśli życie gospodarcze zostanie szybko wznowione po zakończeniu epidemii COVID-19. Czy wpływa to na decyzję o zakupie samochodu?

Nowy pojazd na kredyt

Nowy samochód prosto z salonu może zostać zakupiony na kredyt. Taka metoda finansowania pozwala prowadzić bezpieczny i komfortowy pojazd nawet przy braku zgromadzonych oszczędności. Umowy kredytowe są stosunkowo elastyczne, co sprawia, że istnieje duża dowolność jeśli chodzi o ustalanie wysokości składek, a także czasu trwania okresu ratalnego. Treści umów kredytowych te mogą być również powtórnie negocjowane, a kredyt można ubezpieczyć na przykład od utraty stałego zatrudnienia, co zapewnia zabezpieczenie w zaistniałej sytuacji.

Leasing nowego samochodu

Leasing nowego samochodu nie wymaga badania zdolności kredytowej, jak odbywa się to przy występowaniu o umowę kredytową na samochód. Leasingowanie pojazdu jest rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie, natomiast w obliczu trwającego długi czas spowolnienia gospodarczego powinno się rozpatrzyć możliwość pogorszenia sytuacji finansowej. Od zdecydowanej większości umów o leasingu leasingobiorca może odstąpić, jednak nie jest to wygodne i generuje koszty rozwiązującemu umowę.

Kupno używanego samochodu za gotówkę

Alternatywą dla dwóch powyższych sposobów finansowania zakupu nowego samochodu jest kupno pojazdu z drugiej ręki za za odłożone pieniądze → http://inwestycjedlaciebie.pl/sprowadzanie-samochodu-z-niemiec-cena-euro. Używane samochody dostępne są w korzystnych cenach, jednak nie obowiązuje ich już opieka gwarancyjna świadczona przez producenta. Nabywając samochód z drugiej ręki za gotówkę należy uwzględnić spore koszty utrzymania takiego pojazdu, które nierzadko sprawiają, że lepiej opłacałoby się zakupić nowy samochód. Plusem takiego rozwiązania jest natomiast uniknięcie długoterminowych zobowiązań, co jest ważne w obliczu niepewności o losy gospodarki.