Pandemia jako czas na domową pielęgnację włosów, skóry i paznokci

Pandemia jako czas na domową pielęgnację włosów, skóry i paznokci - Inwestycjedlaciebie.plPandemia to okres, w trakcie którego nie mamy szansy skorzystać z profesjonalnych zabiegów upiększających. Warto jednak potraktować ten czas również jako okazję do zregenerowania naszej skóry, włosów i paznokci, które mogą być już zmęczone różnego typu stylizacjami. Jak zatem zadbać o urodę w trakcie pandemii?

Dbanie o urodę w trakcie pandemii – włosy w roli głównej

Samodzielna izolacja wiąże się z tym, że jedynymi osobami, z którymi mamy z którymi mieszkamy na co dzień. Łączy się to również z większą swobodą – nie wychodzimy, nie musimy układać fryzury czy nakładać makijażu. To idealna okazja, aby zregenerować włosy i skórę, dać im chwilę odpocząć i porządnie je odżywić. Możemy uczynić to korzystając z kosmetyków dostępnych w drogeriach i sklepach, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór całkowicie naturalnej kuracji produktami, które mamy zazwyczaj w swojej kuchni. Włosy warto zatem olejować przed każdym myciem, przy pomocy zwykłych olejów roślinnych. Domowe maseczki przygotujemy z kolei na bazie soku z cytryny, żółtek jaj oraz miąższu aloesu. Prawdziwie fenomenalny rezultat zapewni natomiast laminowanie, czyli potraktowanie fryzury mieszanką maseczki połączonej z rozpuszczoną w wodzie żelatyną.

Pielęgnacja urody w trakcie pandemii – co ze skórą?

Podczas domowej kwarantanny warto zrezygnować z makijażu, a zamiast niego wybrać skrupulatne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Doskonały peeling zapewni nam masaż scrubem wykonanym z cukru oraz zmielonej kawy. Po nim cerę najlepiej nawilżyć odpowiednim kremem lub zdecydować się na domową maseczkę, którą możemy skomponować nawet na bazie majonezu czy jogurtu naturalnego. Jeśli dysponujemy lekkim olejem roślinnym, na przykład olejem konopnym, możemy nakładać go zamiast kremu przed położeniem się spać. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zadbają o odżywienie skóry oraz antyoksydację komórek.

Uroda w trakcie pandemii – pielęgnacja paznokci

W czasie kwarantanny możemy darować sobie również manicure, a zamiast kolorowych lakierów wybrać gotowe odżywki. Jeśli nie mamy ich pod ręką, w płytki wcierajmy olejki, bądź kremy do rąk. Częste mycie i odkażanie dłoni bardzo szybko da się we znaki naszej skórze i paznokciom, dlatego ich regularne regenerowanie jest niezbędne dla zachowania naturalnej bariery ochronnej skóry oraz ładnego wyglądu płytek.

W trakcie pandemii możemy zrozumieć, że wiele zabiegów upiększających mamy szansę wykonać samodzielnie. Dobrze potraktować zatem ten czas jako okazję do wypróbowania na sobie wszystkich domowych sposobów naturalnego poprawiania urody.